Jak přidat addony do Garry´s modu

Pokud jste stáhli nějaký nový addon, nevíte co stím a jak ho použít, tady je řešení:

Dobře, řekněme, že už máte stažený addon někde v počítači, měl by být zabalený v RAR archivu. Tak teda ho otevřeme a měla by tam být jedna složka s jménem toho addonu. A koukneme se do té složky, jestli tam mezi ješte dalšími složkami není soubor info.txt. Jestli tam je, tak je to v pořadku (jestli né, tak pod textem nápíšu co dál). Pokud máte originální verzi Garry´s modu přesuňte složku co máte v RAR archivu sem C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\JMENO\garrysmod\garrysmod\addons a mělo by to fungovat.

Když máš neoriginální verzi tedy non-steamovou, to už záleží na tobě, kde máš Garry´s mod uložený popř. addon vložíš do stejné složky jako je u Steam verze.

Pokud ve stažené složce nemáš soubor info.txt a máš tam jiné adresáře např. lua, maps, materials, sounds, models atd. Tak jdi sem C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\JMENO\garrysmod\garrysmod a všechny soubory musíš roztřídit tam, kam patří tzn. v maps soubory dáš do maps složky atd. To je vše :) Je to velmi jednoduché pro ty, co si Garry´s teprve koupili, by nemohli vědět co stím.

PhoeniX-Storms 3(PHX3) je přídavný addon s mnoha modely, který umožnuje pokročilejší stavění ve hře. Setkáte se sním snad na 90% serverů, které existují. Doporučoval bych tento addon stáhnout. Addon obsahuje hodně užitečných věcí. Stím můžete stavět od jednoduchých domů, až po raketové základny. Addon také obsahuje součástky robotů, hřídele nebo ozubená kola.


Jestli nevíte kam addon uložit, tady je návod: Stahněte a rozbalte rar soubor. V něm je složka se jménem addonu. Tu dejte do C:\Program Files\Steam\steamapps\JMENO\garrysmod\garrysmod\addons. Tedy pokud máte originální verzi.

 

Pokud máte originální hru Garry's Mod, můžete tento addon stáhnout na stránkach garrysmod.org, konkretně zde http://www.garrysmod.org/downloads/?a=view&id=72659 Pokud né, stahněte si Tortoise SVN klienta a pokračujte v návodu do kde je wiremod. Udělejte skoro vše to samé s tím rozdílem, že daté jinou adresu "https://phoenix-storms.svn.sourceforge.net/svnroot/phoenix-storms/"

POZOR: Pokud máte originálku, tak tento návod nepoužívejte, protože vyšel nový update, který PhoeniX-Storms už obsahuje.

Jak nainstalovat Wiremod

Wiremod je prokročilejší užitečný addon. S ním můžeme vytvořit jezdící auta, automatické zbraně vyhledavající nepřatelé nebo dokonce vytvářet hologramy. Wiremod nejde jen tak jednoduše stáhnout. K tomu budem potřebovat Tortoise SVN klienta. Tento program nám wiremod stáhne. Tady je odkaz na stažení:

32 Bit TortoiseSVN-1.6.11.20210-win32-svn-1.6.13.msi  
64 Bit TortoiseSVN-1.6.11.20210-x64-svn-1.6.13.msi

Vyberte 32 bit nebo 64 bit, záleží na operačním systému a potom nainstalujte.

Pak jděte do složky kde máte Garry´s mod (garrysmod) a klikněte pravým tlačítkem myši na složku addons a vyberte SVN Checkout (Pokud to tam nebude, nejspíš jste špatně nainstalovali SVN nebo ještě zkuste restartovat PC). Zobrazí se tabulka. Nahoře zadejte tuto adresu "https://wiremod.svn.sourceforge.net/svnroot/wiremod/trunk/" a potvrďte Ok. Program bude chtít jméno a heslo, takže zadejte anonsvn. Stahování bude nějakou dobu trvat. Až skončí stahování jděte do složky addons, měla by tam být nově stažená složka wiremod. Otevřete jí a vidíte 3 složky a nějaké soubory. Zkopírujte a dejte je do složky addons v Garry´s modu. Následně složku wiremod odstraňte. Takže ve složce addons budou tyto složky: wire, lua, wire model pack 1 a Adv Duplicator. Jestliže tam necháte tu složku wiremod, tak se vám ve hře bude zobrazovat tabulka upozorňující na nesprávně nainstalovaný wiremod, proto je třeba potom složku wiremod odstranit.

Tady je anglická verze wiremod